Terapia psychosomatyczna

Tworząc tą stronę, moglibyśmy zrobić kopiuj – wklej, z ogólnej wiedzy, którą można znaleźć w Google na temat terapii czaszkowo-krzyżowej, ale postanowiliśmy stworzyć coś co byłoby prosto od nas jak my to rozumiemy, jak to czujemy i w jaki sposób się wsłuchujemy w ciało pacjenta. Wielu pacjentów, nie wie jak wygląda taka terapia, co będzie się działo z ciałem, te doświadczenia mogą być irracjonalne, ale po to jesteś Drogi Pacjencie na kozetce, abyś tego doświadczać, takim jakim jest, ponieważ Twoja otwartość i zezwolenie ciała na prace jest najważniejsze! Jeśli oddychasz, to wiesz, że żyjesz, ale jest też jeden oddech w naszym ciele, bez którego nie ma ŻYCIA i właśnie tak się on nazywa – ODDECH ŻYCIA. Twoje ciało potrzebuje takiego oddechu do prawidłowego funkcjonowania w harmonii. Z pewnością znasz to uczucie jak z bólu lub ze strachu nie jesteś w stanie złapać tchu? Takie reakcje, mogą również występować w naszym ciele, pod wpływem różnych czynników. Kiedy Twoje ciało, ma problemy, nie jest w stanie swobodnie oddychać, wówczas kurczymy się, zamykamy w sobie, powoli i niezauważalnie stajemy się twardzi jak kamień. Jeśli nasze stresory towarzyszą nam przez dłuższy czas, pojawiają się napięcia w naszym ciele, a nasz oddech życia staje się płytki, nierównomierny, mało efektywny, zabierając nam siły witalne, energie i harmonie. Mówiąc tu o stresorach, chcielibyśmy zwrócić uwagę na ich rodzaje, to nie tylko stres wynikający z przeżyć, które dotyczą naszego życia, (tj. rozwód, śmierć kogoś bliskiego, wychowanie dzieci, ciężką praca oraz wysokie oprocentowanie kredytowe itp). Chodzi również o stresory fizyczne (tj. blizny, stare urazy, niegojące się rany, wady postawy) oraz biochemiczne (tj. alergie, wirusy, bakterie, toksyczne środowisko, podwyższony poziom cukru oraz kortyzolu itp.)

Gdy brakuje swobodnego przepływu w układzie czaszkowo- krzyżowym, tworzą się palpacyjne wyczuwalne napięcia. Czujesz wówczas przewlekłe bóle, brak elastyczności, empatia, chroniczne zmęczenie. Sam nie wiesz dlaczego się tak dzieje. Jedną z terapii, które radzą sobie z takimi dysfunkcjami jest terapia czaszkowo-krzyżowa. Po przez delikatny subtelny dotyk, rozpoczyna się pracę nad powrotem do równowagi oraz samouzdrowienia. W koncepcji terapii czaszkowo-krzyżowej mowa jest o powrocie do pierwotnego oddychania. W skład tego mechanizmu wchodzą:

  • wrodzona pulsacja płynu mózgowo- rdzeniowego
  • wrodzona ruchomość mózgu i rdzenia kręgowego
  • ruchomość wzajemnego napięcia membran czaszkowych oraz ruchomość kości czaszki
  • niezależne od woli ruchomości kości krzyżowej pomiędzy kośćmi miednicy
  • organizację płynów i układów tkanek zgodnie z zasadą Oddechu Życia i jego pierwotnym wzorcem
  • ekspresję pierwotnego oddychania w cyklu wdechu i wydechu angażujących tkanki, płyny oraz ich potencjał funkcjonalny

Każdy pacjent jest dla nas nauczycielem, gdy wsłuchujemy się w jego unikalną historię. Terapia czaszkowo-krzyżowa jest prosta w zastosowaniu. My jako terapeuci jesteśmy lustrem w którym możesz się przejrzeć, bez poczucia oceniania, bez krytycznego osądu, masz na to tyle przestrzeni ile potrzebujesz aby w sowim tempie uwolnić się od napięć, cierpienia, odzyskać równowagę i zdrowie w swoim życiu, zacząć oddychać pełną piersią.